Rozbudowa Total Commandera

Dostępne są nakładki dla zaawansowanych użytkowników, dodające do Total Commandera wiele nowych funkcji, nowe możliwości zmiany wyglądu programu i dostosowania go do własnych potrzeb, czy obsługę większej liczby formatów plików. Budują je sami użytkownicy i udostępniają nieodpłatnie, co oznacza, że do legalnego korzystania z nich wystarczy aktywna licencja na program Total Commander, zakupiona przez zakładkę „Kup licencję” na naszej stronie.

Spośród nich dwa są szczególnie popularne: Total Commander Power Pack oraz Total Commander Ultima Prime.

Total Commander Power Pack oprócz oryginalnego programu Total Commander zawiera m.in: dużą liczbę wtyczek, jego główne menu zostało rozszerzone o nowe funkcje, nowe, zaawansowane opcje paska przycisków, włączone kolorowanie nazw plików według ich typów, możliwość nie wyświetlania określonych plików/folderów, podgląd historii programu, skrypty VB, dodatkowe skróty klawiaturowe.

Total Commander Ultima Prime jest bardzo złożonym pakietem oprogramowania, który, oprócz dodatków w postaci wtyczek, zmian graficznych, nowych opcji, kolorowania nazw plików różnych typów i wielu innych, zawiera kilkadziesiąt samodzielnych programów, dzięki czemu można świeżo zainstalowany system operacyjny w kilka minut doprowadzić do stanu gotowości do pracy (i rozrywki). Są tam starannie wybrane programy do podglądu i edycji plików graficznych, dźwiękowych i wideo, a także edytor tekstu, edytor HTML/PHP, a nawet program do rysunku wektorowego! Większość dołączonego oprogramowania podlega licencjom pozwalającym na darmowe używanie, zarówno niekomercyjne, jak i zarobkowe; niemniej w pozostałych przypadkach do komercyjnego wykorzystania może być wymagane wykupienie odpowiedniej licencji.

Gorąco zachęcamy do wypróbowania każdego z tych pakietów i wybrania najodpowiedniejszego. Obydwa mają tak szeroki wybór opcji konfiguracyjnych, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie!

Komentarz do “Rozbudowa Total Commandera”

Komentarze są wyłączone.