FAQ

Czym jest Total Commander?
Total Commander jest menedżerem plików dla Windows; programem, tak jak Windows Explorer, do kopiowania, przenoszenia i usuwania plików. Niemniej jednak, Total Commander potrafi wiele więcej, niż Explorer, na przykład: pakować i wypakowywać pliki, łączyć się z serwerami FTP, porównywać zawartość plików itd! Zajrzyj na zakładkę Funkcje programu aby zobaczyć pełniejszy opis.

Co stało się z Windows Commanderem?
W 2002 roku nazwa została zmieniona – nowa to „Total Commander”.

Jakie systemy operacyjne są obsługiwane?
Istnieją 3 wersje Total Commandera: 32-bitowa, 64-bitowa oraz 16-bitowa.

Wersja 16-bitowa działa pod Windows 3.1.
Wersja 32-bitowa jest najbardziej uniwersalna – działa pod Windows 95, 98, ME, Windows NT 3.51/4.0, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, 8, 8.1 i 10, na platformach 32- oraz 64-bitowych. Działa również na systemach serwerowych opartych na systemach wyżej wymienionych.
Wersja 64-bitowa działa pod 64-bitowymi edycjami systemów: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, a także na odpowiadających im wersjach serwerowych.

Czy istnieje wersja pod Linuksa? A wersja pod Windows CE?
Niestety nie. Z powodu problemów przy portowaniu Total Commandera na Linuksa, ta wersja musiała zostać bezterminowo odroczona. Wersja dla Windows CE i Pocket PC jest natomiast dostępna (i darmowa!). Dla Linuksa w zastępstwie autor rekomenduje przeglądarkę Krusader.

Czy mogę na swojej stronie umieścić odnośnik do www.ghisler.com?
Autorowi na pewno będzie bardzo miło – tak długo, jak linkujący serwis nie bazuje na treściach nielegalnych czy obraźliwych.

Czy mogę zasugerować kilka nowych funkcji?
Tak, oczywiście! By ułatwić autorowi ich przeczytanie i zrozumienie, postaraj się je opisać jak najzwięźlej, ponumerować i wyraźnie pooddzielać; miej także na uwadze, że autor zna tylko języki: angielski, francuski, niemiecki i włoski. Niestety, lista proponowanych funkcji jest już w tej chwili bardzo długa, dlatego nie ma pewności, czy lub kiedy Twoje życzenie zostanie przez pana Ghislera zaimplementowane.